Showbiz rss

Kengetaret Vllezerit Agaj ne Norvegji(video)

>Kengetarët e minjohur per zerin dhe temperamentin e tyre keto ditë po qendrojnë në Norvegji.Kudo që performuan ata krijuan atmosferë te kendeshme ku te gjithë u ndan te knaqur.Kosovalb.com ju sjell video ekskluzive nga keto mbremje te pa harruara permergaten shqiptare ketu ne Norvegji Per me shumë video kliko ketu This is the head of… Read More ›

Edhe Rita di të kërcejë seksi (Foto)

Këngëtarja Rita Ora gjatë ditës së djeshme u komentua për format e saj, të cilat i shfaqi në Ibiza teksa po pushonte me miqt e saj. Tani, artistja me prejardhje shqiptare, ka publikuar një video ku përsëri shfaqë hiret e saj dhe tregon se edhe ajo di të bëj lëvizje seksi,

Rita Ora publikon pjesë nga ditari i saj i gjashtë (Video)

Këngëtarja shqiptare Rita Ora, po vazhdon me ditarin e saj në të cilin tashmë ka vendosur që publikojë çdo herë pamje nga karriera e saj. Në njërin nga këta ditarë Rita,

Dhurata Dora shkëlqen në klipin “Ti don” (Video)

Kengëtarja e re shqiptare, Dhurata Dora, ka publikuar videoklipin e saj të ri “Ti don”. Pas suksesit “A bombi” që ende është në krye të top-listave muzikore shqiptare,

Zhbogar: Gjykimi i Grupit të Drenicës pati efekt (Video)

Përfaqësuesi special i BE-së në Kosovë, Samuel Zhbogar, në intervistë për Klan Kosovën, thotë se tashmë gjithçka është kryer dhe shteti i ri duhet t’i thotë “po” Gjykatës Speciale, që pritet t’i hetojë disa ushtarë e prijës të UÇK-së

Modelja e njohur mahnitet me Shqipërinë (Foto)

Lara Stone është modele e njohur botërore dhe ka qenë fytyrë e firmave të njohura, si Calvin Klein, Givenchy, Roberto Cavalli, Prada e të tjera.

Era Istrefi nuk ndalet (Foto/Video)

Këngëtarja me stilin më të veçantë në skenën muzikore Era Istrefi nuk e ka ndërmend të ndalet me koncerte. Ajo pasi performoj në Tiranë , tani u kthye në Kosovë për të vazhduar me mbrëmje muzikore nëpër klubet e vendit .

Klipi i Norës përsëri në Youtube (Video)

“Bamboleo” është klipi më i ri i këngëtares Nora Istrefit i cili u lanësua disa ditë më vonë mbas lindjes së vajzës . Por ky projekt i Norës nuk zgjati shumë dhe u fshij nga Youtube.

Kimi vërtetë e ka b**** e madhe! (Foto)

Kim Kardashian me siguri i ka lënë me gojë hapur edhe paparacët në Nju Jork. Ajo është paraqitur me një veshje të tejdukshme,

Shqiptarja mban koncert para publikut austriak

Mezosopranoja kosovare, Flaka Goranci, më 7 maj në shtëpinë e W.A. Mozart “Mozarthaus”, në sallën e famshme “Besendorfer Saal”, në qytetin e Vjenës,

Ka apo jo Luana të dashur kosovar? Përgjigjet këngëtarja

Prej kohësh Luana Vjollca merr dhurata të ndryshme dhe lule nga një fans i saj. Shumë aludojnë se ajo ka një të dashur në Kosovë ku dhe është parë shpesh. Por Luana vetë i mohon këto zëra duke thënë se nuk ka një të dashur nga Kosova.

Ramadan Krasniqi ft Yllka Kuqi – Nje vit qe zemra u thye (Premierë)

Me 15 dhjetor lansuan këngën ‘Nje vit qe zemra u thye’ vetëm në verzionin audio.

Dy shqiptare në Miss Universe (Video + Foto)

Një vajzë me origjinë nga Gjakova dhe një me origjinë nga Bajram Curri do e përfaqësojnë bukurinë shqiptare në Miss Universe që më 25 janar do të mbahet në Miami të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, transmeton Indeksonline. Artnesa Krasniqi e lindur në Biel të Zvicrës por me prejardhje nga Gjakova dhe Zhaneta Byberi e… Read More ›

Gratë seksi të futbollistëve

Ato janë muzat e vërteta të futbollistëve. E kush nuk do të shënonte, me një motivacion të tillë në shtrat?

Miranda: Më pëlqen të rri lakuriqe

Më duhet ta pranoj se më pëlqen të jem plotësisht e zhveshur, pasi kjo më bën të ndjehem më e lirë.

Rrëzohet Rita Ora (Foto)

Këngëtarja shqiptare, Rita Ora, e cila është pjesë e jurisë në “The Voice” që është duke u mbajtur në Angli, nuk ka kaluar edhe aq mirë mbrëmë. Ajo është rrëzuar nga karrigia e saj derisa i është gëzuar performancës së njërit nga garuesve.