Kalo te lënda

Gratë seksi të futbollistëve

Yolanthe-Sneijder-Cabau-637x424Ato janë muzat e vërteta të futbollistëve. E kush nuk do të shënonte, me një motivacion të tillë në shtrat?

Yolanthe Sneijder-Cabau – Gruaja e Wesley Sneijder. Aktorja e lidnur në Spanjë është edhe moderator, modele, dizajnere dhe themeluese e fondacionit ”Free a Girl foundation. Wesley Sneijder dhe Yolanthe Cabau filluan lidhjen në vitin 2009. U martuan në Tuscany, Itali në 2010. Sneijder e do aq shumë Yolanthen sa që ka bërë një tatu të fytyrës së naj në trupin e tij.

Lena Gercke – femra e Sami Khediras, që nga viti 2001. Modelja dhe moderatorja gjermane, është aq seksi sa që gjatë Euro 2012, federate gjermane ia kishte kërkuar të reduktonte ekstravagancën në gjysmënfinalen kundër Italisë, sepse, sic raportonte gazetat e verdhë Bunte, federate frikësohej se paraqitja e saj po linte në hije gratë dhe femrat e lojtarëve tjerë gjermanë.

lena

Sara Carbonero – femra e Iker Casillas: Ajo është gazetare sportive në Spanjë. Në vitin 2009 ishte votuar si “Gazetarja më seksi në Botë”. Për shkak të lidhjes së saj me Iker Casillas është gazetarja më e famshme spanjolle në botën e sportit.

sara_carbonero_16

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: