Showbiz rss

FILMI “KLITHMA” I KORAB LECAJT, FITON ÇMIMIN KRYESOR NË NORVEGJI

(0)
28 Tetor, 2019

Filmi “Klithma” në regji të Korab Lecaj ka fituar çmimin kryesor “BEST SHORT FILM” ne edicionin e 7-të të West Nordic International Film Festival i cili mbahet tradicionalisht në Alesund të Norvegjisë. Filmi “Klithma” është përzgjedhur si më i miri nga juria ndërkombëtare e përbërë nga: -Stefan Uhrik, skenarist/dramaturg nga Çekia -Pal Kristian Lindseth, kritik… Read More ›

Venom Seferi nga Norvegjia ne bashkpunim me kengetarin e madh kosovar(video)

Venom Seferi edhe pse i lindur dhe i rritur ne Norvegji,keto ditë filloi karieren muzikore ne Kosovë.Projekti i parë muzikor vjen ne bashkpunim me Hekuran Krasniqin. Hekuran Krasniqi tashmë i ka mësuar adhuruesit e muzikës së tij që të iu sjell këngë shumë cilësore Pas super bashkëpunimeve me grupin “Fisnikët” këngëtari nga Prizreni këto ka… Read More ›

Van Damme e ‘kall’ Serbinë, vihet në rolin e shqiptarit shkatërron bandën serbe

Filip Shala është emri i aktorit të njohur Jean Claude Van Damme në filmin e tij të fundit. “Kill’em All” tregon historinë e një shqiptari, i cili kërkon hakmarrje për babanë e tij, të cilin e kishin vrarë serbët gjatë luftës për arsye të shkrimeve të tij si gazetar. Ndërsa, pas shumë vitesh shqiptari Filip… Read More ›

Publikohet traileri i filmit norvegjez ‘Gjengangere’, pjesë e tij edhe aktori shqiptar Arben Bala

Aktori shqiptar Arben Bala i cili karrierën e tij po e zhvillon në Norvegji, tashmë ka arritur të shndërrohet në një aktor mjaft të pëlqyer atje, kjo pasi ai është bërë pjesë e shumë filmave e serialeve të famshme, duke arritur tashmë në atë pikë saqë të jetë ndër aktorët më të kërkuar sidomos kur… Read More ›

E jashtëzakonshme: Kjo është paga e vogëlushes kosovare në Suedi [Foto]

Një vajzë 4 vjeçare me prejardhje nga Kosova, e lindur në Suedi, duket te jetë shumë me fat. Vogëlushja në moshë kaq të re ka nisur punën me një profesion mjaft të bukur, shkruan Indeksonline. Bëhet fjalë për Suna Beka, që ka filluar të punojë si modele e nivelit të fëmijëve në shtetin e Suedisë…. Read More ›

Aktori Arben Bala nga Norvegjia po knaqet gjate pushimeve ne vendlindje

Arben Bala i njohur ne Norvegji si aktor i filmave dhe i teatrit keto dite po qendron ne vendlindje. Siq duket ai po e shijon jeten ne shoqeri me aktoret nga trevat shqiptare. Kosovalb.com ju sjell disa foto ku Arbeni shihet gjate qendrimeve ne vende te ndryshme te Kosoves,ndersa sot Arbeni ne shoqeri me regjisorin… Read More ›

Regjisori shqiptar fiton “Oscar”-in norvegjez (foto)

Çmimi prestigjioz i kinematografisë norvegjeze nuk e konfirmon vetëm kualitetin e filmit “Hunting Flies” të regjisorit shqiptar, i cili jeton në Norvegji, Izer Aliu, por ia lehtëson atij realizimin e projekteve të ardhshme filmike. Kështu regjisori shqiptar së fundmi në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Amanda Awards”, mori trofeun me mbishkrimin: “regjisori më i mirë”…. Read More ›

Arben Bala: Për role ‘bad guy’ nuk ja zgjasë dorën askujt

Arben Bala, djali i cili qysh në moshën 13 vjeçare u largua nga Kosova për në Norvegji, për tu shndërruar atje në një aktor mjaft të pëlqyer, kjo pasi ai është bërë pjesë e shumë filmave e serialeve të famshme atje, duke arritur tashmë në atë pikë saqë të jetë ndër aktorët më të kërkuar… Read More ›

Vdes aktori Kosovar i njohur si „Hasan Kungji“

Hasan Gashi ka qenë aktori kosovar që për shumë vjet ka argëtuar popullin kosovar me humorin e tij. E papritmas ai ka ndërruar jetë. Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur aktori Rasim Thaqi përmes një postimi të bërë në rrjetet sociale, shkruan albanews.ch Hasan Gashi për publikun e gjerë ka qenë i njohur… Read More ›

Ski-Norvegji: Rifat dhe Mehdi Berisha i knaqen te pranishmit me kenget e tyre(video)

Kengetari i mirnjohur Rifat Berisha ,është duke zhvilluar nje turne te suksesshme neper Evropë gjatë muajve Nentor-Dhjetor 2016.Kjo fund javë Rifatin me grupin e ti(Mehndi Berisha,Bekim Demaj dhe Dervish Kuci) i gjet ne Norvegji, pikërisht ne Shoqaten Kulturore “Nene Tereza” ne Ski te Norvegjisë. Lokalet e kesaj shoqate nuk ishin asnje here kaq te mbushura… Read More ›

Një banesë për Aziz Salihun

Legjenda e gjalle e karatesë shqiptare, Enver Idrizi, ka thënë për portalin “Zhurnal” se së shpejti boksierit të mirënjohur shqiptar, Aziz Salihu, do ti sigurojnë banesë. Këtë iniciativë ai e ka ngrit së bashku me shokët e tij që vinë nga sfera e politikës, artit dhe biznesit. “Së bashku me disa shokë kemi ngrit inicijativ… Read More ›

Shyhrete Behluli: Me Shkurte Fejzen nuk flasim nga viti 2014.Ja arsyeja(video)

Këngëtarja Shyhrete Behluli ka disa javë që ka qenë temë diskutimi në mediet rozë, për shkak të dasmës së djalit të tij. Por një çështje që gjithmonë është diskutuar ka qenë marrëdhënia e saj më këngëtaren Shkurte Fejza. Ajo për emisionin Prive ka treguar arsyen se pse janë ftohur marrëdhëniet më Shkurte Fejzën. “Është e… Read More ›

Dasma me e madhe e vitit 2016

Kafeneja jone epizodi 2 (video)

KLIKO KETU PER VIDEO KAFENEJA JONE

Dëshmia ku është plagosur Noizy, ja arma e cila u përdor gjatë përleshjes (Foto+Video)

Indeksonline ka siguruar foto-dëshmi të përljeshje së sotme ndërmjet reperëve nga Shqipëria, respektivisht Noizyt dhe Cozman. Pas kësaj përleshje, Noizy është dërguar në QKUK ku është trajtuar nga mjekët kujdestar. Sic shihet në foto të siguruar nga “Indeksonline”, atij i ka mbetur një plumb në pjesën e pasme të trupit. Ndërkaq arma e cila është… Read More ›

Regjisori shqiptar, njëri nga 10 më të mirët në Skandinavi (Video)

Regjisori do të sjell premierën e filmit më të ri i cili është në gjuhën shqipe Njëri ndër regjisorët më të mirë në Skandinavi është shqiptari nga Maqedonia Izer Aliu. Aliu ishte përzgjedhur si një nga 10 regjisorët më të mirë në Skandinavi. Ai ka lindur në Maqedoni ndërsa ka diplomuar në shkollën norvegjeze të… Read More ›