Kalo te lënda

Ski-Norvegji: Rifat dhe Mehdi Berisha i knaqen te pranishmit me kenget e tyre(video)

dsc_0082Kengetari i mirnjohur Rifat Berisha ,është duke zhvilluar nje turne te suksesshme neper Evropë gjatë muajve Nentor-Dhjetor 2016.Kjo fund javë Rifatin me grupin e ti(Mehndi Berisha,Bekim Demaj dhe Dervish Kuci) i gjet ne Norvegji, pikërisht ne Shoqaten Kulturore “Nene Tereza” ne Ski te Norvegjisë.

Lokalet e kesaj shoqate nuk ishin asnje here kaq te mbushura sikurse sot.Per ta percjellur idhullin e tyre kishin ardhur bashkatdhetar nga viset e ndryshme te Norvegjisë.Kenga e tyre u duartrokit gjatë gjithë kohës.

“Edhe pse ora ka kalue 24 00, dhe neser kam me shkue ne punë ,nuk po mundem te largohem nga kjo mbëmje madheshtore “tha njeri nga te pranishmit per Kosovalb.com

“Kemi mbi nje muaj qe kemi filluar nje turne ne vizitë shoqatave te ndryshme, te bashkatdhetarëve tan ku do ne Evropë.Kemi filluar ne Belgjikë,Zvicer,Gjermani,Suedi dhe sot jemi ketu ne Norvegji.Ne Norvegji do te jemi  ne Shoqaten Nene Tereza, dhe neser do te udhetojmë per ne shtetet e Beneluxit, ku do te vazhdojmë turnen tonë.I falenderojmë shumë bashkatdhetarët që po na presin shumë mirë ku do që kemi qenë.Ndersa nje falenderim i posaqem per shqiptarët këtu ne Norvegji për kete pritje madheshtore” tha Mehdi Berisha per Kosovalb.comdsc_0094

 

Për video kliko ketu

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: