Kronikë rss

VDIQ DHE U VORROS NJE VAJZ E PANJOHUR NE PRISHTINE- KOSOVÉ

(0)
11 Qershor, 2018

SHUMÉ PREKÉSE.MOS E LE PA E LEXUE Te nderuar FB. shok, shoqe, miq. Sot kam qen e AUTORIZUAR te vorrosi nje vajz te re 24 vjeqare. Historin e saj nuk e di, por kam qen qe nga e premtja shum e shqetsuar dhe e merzitur per vajzen e panjohur. Nje vajz e re para 2… Read More ›

Edhe një tmerr: Varka me 700 emigrantë përmbyset në Libi, qindra të vdekur

Qindra emigrantë mendohet të kenë humbur jetën pasi varka me të cilën udhëtonin ata u përmbys në brigjet e ujërave libiane.

Ja si u vranë vëllezërit Bytyçi

Vrasja e vëllezërve Bytyçi vazhdon të jetë një prej pengesave, në mos pengesa kryesore për “riparimin” e marrëdhënieve Washington-Beograd.

Ky ishte plani i grupit të armatosur të Kumanovës?

Incidenti i 9 majit në Kumanovë mes grupit të armatosur nga Kosova dhe policisë maqedonase nuk ka qenë sipas planit të ndodhë në lagjen e Trimave

Numri i azilkërkuesve nga Kosova arrin në 23 mijë

Numri i personave që kanë kërkuar azil në vendet e Bashkimit Evropian, gjatë viti të kaluar, sipas zyrtarëve të Ministrisë së Punëve të Brendshme të Kosovës, është rreth 23 mijë.

Tri incidente zjarri brenda ditës

Tri raste të zjarreve kanë ndodhur brenda njëzetekatër orëve të fundit në Kosovë. 

Polici: ‘Do të më vrasësh?, Terroristi: ‘OK shef’

Polici i vrarë, i është lutur për jetën terroristit me maskë para se ai t’i drejtonte armën. Një video nga ngjarja tregon Ahmed Merabet – që besohet se është mysliman – shtrirë në trotuar duke u lutur për mëshirë, ndërsa terroristi e qëllon për vdekje nga një distancë e afërt. 42-vjeçari shihet teksa ngre dorën… Read More ›

E bronzta Era Istrefi

Hyri furishëm në tregun e muzikës vendore. U bë e famshme me stilin dhe bukurinë e saj. Në fillim më shumë e quanin motra e Nora Istrefit,

Këta janë terroristët që vranë 12 persona në Paris

Ministria e Brendshme e Francës ka bërë të ditur se dy nga tre personat e kërkuar janë shtetas francez. Vëllezërit Said dhe Cherif Kouachi sipas Metro News kanë lindur në Paris, njëri është 34 vjeç ndërsa tjetri 32 vjeç. Ndërkohë personi i tretë është 18 vjeçari Hamid Mourad, shtetësia e të cilit nuk është bërë… Read More ›

Vdekje e dyshimtë në Prizren

Policia e Kosovës njofton se një mashkull ka kërkuar ndihmë mjekësore në Spitalin e Prizrenit, pasi që i nejti kishte konsumuar preparate kimike për pastrim. Ndërkaq në raportin e spitalit rajonal të Prizrenit thuhet se viktima ka ndërruar jetë. Me urudhër të prokurorit trupi i pajetë është dërguar IML për obduksion

Ali Fetahu nga Ferizaji është viktima e të ftohtit në Hungari (Foto +18)

Ambasada e Republikës së Kosovës në Hungari është informuar nga autoritetet e shtetit hungarez për gjetjen e trupit të pajetë të një shtetasi të Kosovës në territorin e Hungarisë. Ali Fetahu nga Talinovci i Ferizajt është viktima e të ftohtit në Hungari .Viktima që ka mbetur i ngrirë në Hungari është Ali Fetahu (1960) nga… Read More ›

Tentojnë të fusin dy telefona në Dubravë përmes tortës

Në Qendrën Korrektuese të Dubravës, dy persona janë arrestuar më datën 31 dhjetor të vitit që lamë pas pasi kanë provuar që të fusin në këtë institucion dy telefona celularë.

Arrestohen dy aktivistë të Vetëvendosjes në Gjakovë

Sot, në protestën e qytetarëve të Gjakovës para Kishës Ortodokse në Gjakovë, që u organizua për shkak të ardhjes së pelegrinëve serbë me rastin e Festës se Krishtlindjes Ortodokse, u arrestuan dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, Ngadhnjim Haxhosaj dhe Gerold Nikoliqi.   Aktivisti Ngadhnjim Haxhosaj është goditur gjatë arrestimit dhe më pas edhe në Stacionin… Read More ›

Gjendet 15 vjeçarja e zhdukur shqiptare në Zvicër (Foto)

Një 15 vjeçare shqiptare me emrin Kujtesa, e zhdukur që nga 23 shtatori 2014, është gjetur nga policia zvicerane. Policia thotë se ajo është mirë. Policia zvicerane ka bërë të ditur se Kujtesa 15 vjeçare e zhdukur para 3 muajve është gjetur, dhe ajo është mirë, por po refuzon që të kthehet te prindërit e… Read More ›

Aurela na sjellë foto sensuale (foto)

Bukuroshja seksi, Aurela Hoxha na vjen në verzionin që nuk e kemi parë asnjëherë. E njohur për stilin, elegancën dhe freskinë, dhe sidomos sensualitetin, Aurela ka postuar disa fotografi brenda një pishinës me ujë të ngrohtë. Në këto foto, bukuroshja ekspozon linjat seksi të trupit. Aurela është një nga femrat më të bukura dhe seksi… Read More ›

Arrestohet mjeku në Pejë, kërkoi para për të operuar një femër

Një mjek nga Peja është arrestuar të shtunën mbrëma me dyshimin e bazuar se i njëjti ka marrë ryshfet nga një person.