Kalo te lënda

Kategori: Kronikë

Rrjetet sociale dhe nxitja e urrejtjes

Rrjetet sociale si Facebook dhe Twiter, por edhe faqet e ndryshme të internetit, kohëve të fundit në Kosovë, kanë qenë të mbushura me komente dhe deklarime që kanë nxitur urrejtje […]

Rrahje masive në Prishtinë

Në Prishtinë ka ndodhur një rrahje masive ku në të janë përfshirë dy grupe me afro 20 persona. Policia e Kosovës ka njoftuar se rrahja masive ka ndodhur në lagjen […]

Ja si vdiq maturanti nga Gjilani (video)

Shkoi në ekskursion në Shqipëri si maturant, por një veti që kishte në gjumë, Blend Selmanit ia mori jetën. Dyshohet se 17 vjeçari ra nga ballkoni i një hoteli në […]