Kalo te lënda

Kategori: Kronikë

E rrahë djalin dhe e kërcënon me sopat

Policia në Mitrovicë ka intervenuar mbrëmë në një rast dhunë në familje që ka ndodhur në rrugën “Çeta e Minatorëve” me ç’rast një person është arrestuar pasi që i njëjti […]

E plagos hajnin

Një person është plagosur me armë zjarri mbrëmë në fshatin Brestovik të Pejës pasi që i njëjti se bashku me një të dyshuar tjetër kanë shkuar për të vjedhur në […]

50 mijë euro për të mos ngritur aktakuzë

Është zbardhur aktakuza e prokurorit të EULEX-it, kundër ish shefit të Task Forcës kundër korrupsionit Nazmi Mustafit, vëllezërve Reshad dhe Xhelal Zherkës, e Mirela Ndocit. Në këtë aktakuzë përshkruhen qartazi […]

Arrestohet, pasi plagosi me thikë kunatin

Zënkat familjare në Shqipëri kohëve të fundit janë shpeshtuar shumë. Këtë e vërteton edhe prania e shumtë në media e rasteve të fundit nëpër zona të ndryshme të Shqipërisë. Rasti […]

Ekzekutimi i Gentian Beqirit

ELBASAN- Zbardhen detaje të reja mbi vrasjen e ndodhur dje në Elbasan, ku një 40-vjecar, i cili akuzohej për ekzekutimin e një biznesmeni të njohur në 2005, u vra dje […]

Vetëvritet një polic kufitar

Një pjesëtar i policisë kufitare është vetëvrarë në ambientet e stacionit policor kufitar “Sopot” të Kumanovës. Sipas njoftimit të MPB-së, polici kufitar Dragan Josev, 31 vjeç nga Shën Nikolla është […]