Kalo te lënda

Arrestohet Francesco Matronen një prej bosëve të Camorra-s

Policia italiane njoftoi sot arrestimin e një prej bosëve më të rrezikshëm të mafias napolitane, Camorra, i kërkuar për vrasje dhe prej shumë vitesh në arrati.

”Francesco Matrone, 65 vjeç, i kërkuar prej vitit 2007 për vrasje dhe krime të tjera, bën pjesë në listën e nëntë personave më të rrezikshëm dhe është bërë objekt edhe i një programi special kërkimi”, sipas policisë italiane, raporton bw.

Kjo listë përmban edhe emrin e Matteo Messina Denaros, maja e kupolës së Cosa Nostra-s, mafia siçiliane./Indeksonline/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: