Kalo te lënda

Kategori: Kronikë

Policia bënë sevap për Bajram

Policia e Kosovës ditën e Bajramit ka bërë sevap në gjithë territorin e Kosovës. Ndryshe nga ditët e zakonshme kur policia rrugore shqipton deri në 900 tiketa kundërvajtëse në trafik […]

Aksident në autostradë, dy të vdekur

Dy person kanë humbur jetën dhe dy të tjerë kanë marrë lëndime trupore  mbrëmë në autostradën Vermicë-Duhel, pasi që vetura me të cilën po udhëtonin është rrokullisur. Policia e trafikut […]

Vdes fëmija, prind akuzojnë QKUK-në

Dy prindër, fëmija i të cilëve ka jetuar vetëm katër muaj, kanë akuzuar mjekët e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, për siç thonë ata, pakujdesinë e tyre gjatë lindjes. Familjarët […]

Plagoset pronari i Mondial Park në Drenas

Është plagosur pronari i pishinës Mondial Park në Sllatin, Hamëz Lladrovci. Plagosja ka ndodhur në restorantin “Peshkopia”, në Drenas rreth orës 15:00. Burime të ORAinfo, bëjnë të ditur se ai […]

“Aktionsbüro Mittelrhein” para gjyqit

Koblenz, 20 gusht – Është paraqitur para gjyqit grupi prej 26 neo-nazistëve të dyshuar gjermanë që besohet se kanë zhvilluar një fushatë të dhunës në Gjermani, njofton DPA. Prokurorët akuzuan […]

Arrestohet shqiptari me 62 kilogram heroinë

Një sasi prej 62 kilogramë heroinë është sekuestruar mëngjesin e sotëm nga policia greke.Heroina është sekuestruar në aksin rrugor Igumenicë- Kipo, pas mesnate, ndërsa mendohet se heroina kishte hyrë në […]

Aldo Hoxha, dyshime për thikën e vrasjes

Prokuroria ka sekuestruar thikën me të cilën mendohet se Aldo Hoxha ka vrarë Fatbardha Tafën disa ditë më parë. Sipas organit të akuzës thika është sekuestruar në shtëpinë e 21 […]

Vodhën 120 mijë euro, tre të arrestuar

Njësia e Hetimeve Rajonale e Prishtinës pas hetimeve të zhvilluara ka arritur të identifikojë dhe arrestojë tre persona (një femër dhe dy meshkuj) me dyshimin se janë kryes të veprës […]

Kosova përkujton Arbër Xhaferrin

Në ambientet e Teatrit Kombëtar, në Prishtinë sot pasdite u mbajt një akademi përkujtimore për Arbën Xhaferin, intelektualin e politikanin e përmasave kombëtare, i cili për shumë vite veproi e […]

Digjen garazhet e Trafikut Urban (VIDEO)

Pas tri orëve intervenim nga njësitë e zjarrfikësve, është arritur të shuhet zjarri që kishte kapluar garazhet e Trafikut Urban. Siç vërehet në vendin e ngjarjes, zjarri ka arritur të […]