Kalo te lënda

Kategori: Kronikë

Nazimja: Ja si e vrava Fiqiriun

Nuk e vrava Fiqiriun se më përdhunonte, e vrava se më ndau nga i fejuari. Tani në gusht unë do isha martuar, kisha bërë gati edhe pajën”, thotë pa i […]

Kapen 651 kg mariuanë, droga

IGUMENICE- Një sasi prej 651 kg lëndë narkotike e llojit mariuanë është sekuestruar në orët e para të mëngjesit të sotëm në Plataria të Igumenicës, 5 km në thellësi të […]

Fier, vrasja e bosit të drogës

FIER- Vritet në Fier Lulzim Heqimi, një 45 vjeçar, i dënuar për trafik ndërkombëtar droge, babai i dy fëmijëve, i sapodalë nga burgu dhe antar i një prej familjeve më […]

Arrestohet mashtruesi nga Rumania

Policia e Kosovës ka arrestuar një shtetas të Rumanisë pasi i njëjti ka mashtruar një qytetarë nga Graqanica kinse se do t’i ndihmoj për një rast të sëmundjes. Në këmbim […]

Vrasje në Fier dhe në Lushnje

Dy persona mbetën të vdekur në dy ngjarje të ndryshme të ndodhura pasditen e së martës në Fier dhe në Lushnje. Rreth orës 19:00, në një lokal në lagjen “Liria” […]

U konfirmohet aktakuza

Në Gjykatën e Qarkut në Prishtinë të martën është konfirmuar aktakuza ndaj ish-zëvendëskryeministrit dhe ish-ministrit të Shëndetësisë, Bujar Bukoshi, ish-sekretarit të MSH-së, Ilir Tolajt dhe nëntë të akuzuarve të tjerë. […]