Kalo te lënda

Arrestohet një falsifikator dokumentesh

fotoPër shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën penale, “Falsifikim i Dokumentit dhe Legalizim i Përmbajtjes së Rreme”, policë të Sektorit Rajonal të Hetimeve në Ferizaj, kanë arrestuar të dyshuarin Tihomir S. 31 vj. nga Shtërpca.

Bëhet e ditur se arrestimi ka pasuar një hetim të gjatë mbi gjashtë muaj të hetuesve të Njësisë së Auto-Krimeve të Rajonit të Ferizajt dhe pas intervistimit të dhjetëra dëshmitarëve nga Shtërpca dhe rrethina, të cilët ishin involvuar në blerjen e Librazeve të Qarkullimit të Serbisë (të falsifikuara), për të cilat shërbime, i dyshuari u merrte shuma të konsiderueshme të parave.

“Ekziston dyshimi i bazuar se, veprimet inkriminuese i dyshuari i ka bërë deri sa punonte si menaxher në Qendrën e Kontrollit Teknik, “Tandems” në Brezovicë dhe deri sa punonte si agjent i sigurimeve në Kompaninë e Sigurimeve “Sigkoss”” ka thënë zëdhënësi rajonal i policisë, togeri Agim Gashi.
Me urdhër të Prokurorit të Prokurorisë Themelorë të Ferizajt, të dyshuarit i është shqiptuar masa e ndalimit policor për 48 orë.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: