Kalo te lënda

Kategori: Kronikë

Filma me Enver Hasanin

Kimete Berisha – Kur e lexova lajmin se Enver Hasanin po e shantazhojnë me një video pornografike, ku supozohet se vetë ai është bartës i rolit kryesor në

Prizren, një grua bie nga ballkoni

Një grua ka humbur jetën në Prizren, si pasojë e rrëzimit nga ballkoni i shtëpisë. Rasti, që sipas policisë, po konsiderohet si vdekje e dyshimtë, ka ndodhur pak orës pas […]

Narkobosi serb Shariq mohon çdo akuzë

Beograd, 24 mars – Narkobosi i Bllkanit, serbi Darko Shariq, ka dalë sot para një gjykate speciale në Beograd. Mediet e Beogradit raportojnë se ai ka mohuar çdo akuzë dhe […]

Lëndohen 7 punëtorë në “Kosova B”

Njoftohet se janë lënduar shtatë persona gjatë punës në TC ‘Kosova B’, Obiliq. Sipas njoftimit ata janë të një kompanie private, që po kryenin punë brenda objektit të termocentralit.