Kalo te lënda

Ministri Rexhepi negocioi për dorëzimin e Gani Gecit

ministri-rexhepi-negocioi-p-euml-r-dor-euml-zimin-e-gani-gecit_hdMinistri në detyrë i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, kishte pranuar një telefonatë nga Haxhi Geci, vëllai i ish-deputetit të Kuvendit të Kosovës, Gani Geci,

me të cilin ka biseduar për “mënyrën” e dorëzimit të Ganiut tek organet e rendit pas vrasjes së Ruzhdi Shaqirit në Skenderaj.

Këtë telefonatë e ka konfirmuar për gazetën Tribuna vetë ministri Rexhepi, i cili ka sqaruar se nuk kanë biseduar edhe gjatë, por që gjatë bisedës i ka thënë Haxhiut që Ganiu është mirë të dorëzohet tek autoritetet vendore, në të kundërtën kudo që haset me policë, do të arrestohet.

“Haxhi Gecin, unë e kam pas pacient sa kam qenë kirurg në Mitrovicë dhe gjatë bisedës telefonike ai i ka shprehur shqetësimet që Ganiu po dëshiron të dorëzohet në EULEX, sepse nuk ka besim tek institucionet tona. Unë i kam thënë që EULEX nuk ka kompetencë në raste të tilla dhe kjo është përgjegjësi e institucioneve vendore dhe atij më mirë i bie të dorëzohet sesa të arrestohet”, ka deklaruar ministri Rexhepi.

Sipas ministrit, më kaq ka përfunduar muhabeti me Haxhiun dhe nuk ka biseduar asgjë më shumë sa i përket këtij rasti.

Gazeta ka kontaktuar edhe me Haxhi Gecin, i cili ka thënë se me ministrin Rexhepi ka biseduar për një operacion, pasi që e ka pasur mjek dhe nuk ka folur për dorëzimin e Ganiut, vetëm se i ka shprehur disa shqetësime të familjes.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: