Kalo te lënda

Filma me Enver Hasanin

562X315845790_KIIMMEEKimete Berisha – Kur e lexova lajmin se Enver Hasanin po e shantazhojnë me një video pornografike, ku supozohet se vetë ai është bartës i rolit kryesor në

një akt seksual me një çikë të mitur, m’u kujtuan sms-të e tij perverze me të cilat kur

ishte Rektor i Universitetit të Prishtinës e kishte kërcënuar dhe e kishte sharë me nanë profesorin Shemsi Reçica, për shkak se profesori ia kishte lejuar vetes që ta shkruante një kritikë për punën e ish Rektorit!

 

Abdalli. Në sharjen e tij për fatin e tij të keq, për ta frikësuar profesorin, Enver Hasani e kishte kyqyr edhe Ramushin. Nuk lë gjë pa bë njeriu i cili nga pozita e Rektorit të Universitetit e ka shkruar këtë sms dhe nuk ka dhënë përgjegjësi:

 

‘Shemsi lopa, si je me disponim…Kallxoj babës si mut i madh që je kur don me doktorrue. Nashta po ma kupton GUHEN shqipe se nuk po muj me fol gjith si intelektualët e qiftit tan (gati kesh kah tham me të q…ty, po nuk jam si ti peder se ma kishe dasht me te q…Qi nuk merr vesh, thuej Ramush Haradinit e na pushit at senin dyve përnjëherë që mos me u lodh ti. Qi nuk don Ramushi, i thojna Blerim Shals me na nimue”.

 

A ka kalu’ Enver Hasani me një vajzë-fëmijë nuk di.

 

Po e di se ende është në fuqi ai neni në bonton që e këshillon mashkullin të mos e pyes kurrë një femër ‘sa vjet i ke’, e në anën tjetër janë do vajza që duken më të vjetra seç janë, sikur që ka të atilla që duken më të reja seç janë.

 

Enver Hasani sot kërkoi ndihmë nga policia, të cilës i tregoi se po e shantazhojnë. Kryetari i Gjykatës Kushtetuese, i vetëquajturi ‘Baba’, e paska lehtë se i ditka edhe emrat e atyre që po e shantazhojnë, prandaj prej sotit mund të presim spektakël policor nga Dukagjini.

 

Për ta shantazhuar dikend që mos të ketë çare pa ta kryer një punë; për të marrë pare nga ai, apo për qëllime të tjera përfituese, krimineli duhet ta ketë një informatë sekrete për Enver Hasanin.

 

Nëse Enver Hasani nuk e ka ulur kryet para shantazhit por ka kërkuar ndihmë policore, atëherë ky ose po luan atë lojë ‘çdo gjë ose asgjë’, ose i kanë luajtur mendtë, ose e ka marrë një rol të ri nga Hashim Thaçi për ta luajtur rolin kryesor në filmin e radhës.

 

Vetëm një video shantazh sa punën e ka kryer Enver Hasani, përfytyro ti sikur shantaxhuesi të kishte poseduar edhe kompletin e serialit me episoda perverzioni të Hasanit, sa Kryetari e sa Kryeparlamentari do të shpallej i pavlefshëm në të ardhmen.

 

Tash ka ardhur koha që video t’i bashkangjitet ‘dhomës së dëshmive’! Pavarësisht roleve të liderëve politik në ‘Albanian godfathers’, Kryetari i Gjykatës Kushtetuese nuk guxon të jetë as i dyshuar!/standardi.eu

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: