Kalo te lënda

Këta janë terroristët që vranë 12 persona në Paris

fotoMinistria e Brendshme e Francës ka bërë të ditur se dy nga tre personat e kërkuar janë shtetas francez.

Vëllezërit Said dhe Cherif Kouachi sipas Metro News kanë lindur në Paris, njëri është 34 vjeç ndërsa tjetri 32 vjeç.

Ndërkohë personi i tretë është 18 vjeçari Hamid Mourad, shtetësia e të cilit nuk është bërë e ditur.

The Guardian: Janë arrestuar terroristët e Parisit

(I plotësuar) – Autoritetet franceze i kanë arrestuar tre terroristët e dyshuar për vrasjen e 12 personave në redaksinë e revistës Charlie Hebdo, raporton gazetari i të përditshmes britanike The Guardian, transmeton Indeksonline.

 

Lokalizohen terroristët e Charlie Hebdo

(I plotësuar) – Ministria e Punëve të Brendshme e Francës ka njoftuar se sulmuesit e redaksisë së revistës satirike Charlie Hebdo janë lokalizuar, por ende nuk janë arrestuar, raportojnë mediat botërore.

Policia franceze identifikon terroristët e Parisit?

Sipas medieve franceze policia ka arritur të identifikojë tre sulmuesit që vranë gazetarët e revistes satirike Charlie Hebdo.

Siç shkruan Metro News, fjala është për tre nënshtetas francez të moshave 18, 32 dhe 34 vjeç, dy prej të cilëve janë edhe të afërm, transmeton Indeksonline.

Në operacionin për kapjen e autorëve të kësaj masakre në

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: