Kalo te lënda

Kategori: Kuriozitetet

Festoi ditëlindjen e 116-të

Gruaja më e moshuar në botë, Besse Cooper, e ka festuar ditëlindjen e 116-të në një shtëpi pleqsh në Monroe të shtetit amerikan, Georgia. “Shikoj punën time dhe nuk konsumoj […]

”Gëlltitja” e një planeti

Astronomët gjetën të dhëna të gëlltitjes së një planeti nga një yll, duke përforcuar kështu teorinë që parashikon se Toka do të pësojë të njëjtin fat pas disa miliarda vitesh. […]

Vampirët ekzistojnë!? (Video)

Ndoshta keni menduar se vampirët ekzistojnë vetëm në imagjinatën dhe legjendat e paraardhësve tanë. Megjithatë, në botë ka njerëz të cilët me shembullin e tyre dëshmojnë për të kundërtën. A […]

Gjallesë e çuditshme në Rahovec (VIDEO)

Një gjallesë e çuditshëm është shfaqur të hënën në fshatin Fortesë të Rahovecit. Praninë e saj qytetarët e kanë vërejtur gjatë punimeve në shtratin e lumit. Këtu ju mund të […]

Super Super sherr ne plazh… wow (VIDEO)

Thonë që druri ka dalë nga parajsa, por duke parë videon e mëposhtme, të krijohet përshtypja se ka dalë nga… plazhi! Aty ku pretendon të kesh një ditë çlodhëse buzë […]

RTV 21 dhe KTV

RTV 21 dhe KTV Instalone toolbarin keni qasje ne tjera tv-radio dhe lidhje tjera http://shqiptv-free.tk/

Akrobacia e rrallë në ujëvarën e Niagarës

Niagara, 16 qershor – Akrobati amerikan Nik Wallenda ka realizuar ëndrrën e tij fëmijërore dhe përshkuar ujëvarën e Niagarës ndërmjet anës amerikane dhe asaj kanadeze, duke ecur mbi një litar […]