Kalo te lënda

Festoi ditëlindjen e 116-të

Gruaja më e moshuar në botë, Besse Cooper, e ka festuar ditëlindjen e 116-të në një shtëpi pleqsh në Monroe të shtetit amerikan, Georgia.

“Shikoj punën time dhe nuk konsumoj ushqim të pashëndetshëm”, ka thënë plaka kur është pyetur rreth sekretit të jetëgjatësisë.

Ajo është vetëm personi i tetë në botë që e ka arritur këtë moshë – thonë përfaqësues të librit të rekordeve Guinness.

Besse Cooper ka lindur në vitin 1896 në Tenessee, ndërsa gjatë Luftës së Dytë Botërore është shpërngulur në Monroe në kërkim të punës si arsimtare. Është martuar në vitin 1924 dhe ka lindur katër fëmijë. Sot ka 12 nipër e mbesa dhe ka dhjetëra stërnipër e stërmbesa.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: