Kalo te lënda

Kategori: Kuriozitetet

Video dhe Tv-e,etj.

Video dhe Tv-e,etj. RTV21 dhe RTK edhe http://www.dailymotion.com/video/xqzvgq_shiko-pararaqitjen-e-rona-nishliut-ne-eurovision_music?start=9 Rona Nishliu

Shqipëria me Kosovën në finale(video)

Këngëtarja Rona Nishliu, është kualifikuar për në finale në Eurovision. Ajo ka hyrë në dhjetëshen e parë të shteteve finaliste në këtë eveniment evropian. Shpresojmë që Rona në finale të […]

Beogradi akuza ndaj Xhezair Shaqirit

Në mediat e Beogradit, lidhur me sulmet e paradokohshme ndaj punktit policor në Dobrosin, në shkrimin me titull “Terroristët e Hoxhës përsëri në luftë!”, drejton akuza kundër Xhezair Shaqirit-Komandant Hoxha, […]

Emrat e studentëve që ndodheshin në autobus

Emrat e studenteve që ishin nisur për ekspeditë për në Sarandë: Adisa Çela, Aida Gjika, Alba Deda, Anisa Rusi, Anisa Hysa, Antoneta Saçe, Arta Ballabani, Aurora Molla, Desian Dani, Desiana […]

Princi Leka dhe Elia së shpejti prindër

Princi Leka dhe Elia Zaharia së shpejti do të bëhen prindër. Lajmi i gëzueshëm i mbajtur sekret nga trashëgimtari i fronit mbretëror është zbuluar nga “Bluetooth” përmes kësaj fotografie, e […]

Qirinj e lutje për viktimat e aksidentit

Pak orë pas tragjedisë së rëndë, në Universitetin “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan janë ndezur qirinjtë në kujtim të 12 viktimave të aksidentit në Himarë.…Dita e sotme është cilësuar e tmerrshme […]

Nesër gjithë Shqipëria në ditë zie

Tiranë, 21 maj 2012 – Me kërkesë të Kryeministrit Sali Berisha, Këshilli i Ministrave, për të nderuar kujtimin e viktimave të aksidentit tragjik të Himarës, në të cilin humbën jetën […]

U shënua 100-vjetori i Kuvendit të Junikut

Me një manifestim qendror në Junik të hënën u shënua 100-vjetori i të ngjarjes së rëndësishme historike, i njohur si Kuvendi i Junikut. Aktivitetet janë mbajtur nën patronazhin e kryeministrit […]

Komuniteti shqiptaro – amerikan takoi Berishën

Asociacionet e ndryshme shqiptaro – amerikane kanë takuar delegacionin shqiptar në Çikago në margjinat e Samitit të Aleancës. Nga Skender Karaçica/ Çikago Përpara samitit të NATO-s, delegacioni shqiptar i kryesuar […]