Kalo te lënda

Kategori: Kuriozitetet

TOPALLI KOPIJON FAQEN E OBAMËS PËR PRESIDENT

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, nis fushatën për postin e Presidentit të Republikës. Përgatitjet e  Topallit për kreun e shtetit duket se kanë nisur me kurimin e imazhit dhe përçimit […]

HOXHAJ:SERBIA DYFTYRËSHE

New York, 14 maj – Ministri i Punëve të Jashtëm i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka marrë pjesë në seancën e radhës të Këshillit të Sigurimit të Organizatës së […]

“Reuters”, speciale për Rona Nishliun

       E lindur ne Mitrovice Kosove, kengetarja shqiptare Rona Nishliu do te perfaqesoje Shqiperine ne “Eurovizionin” e ketij viti qe do te mbahet ne Baku. Rona eshte nje kengetare e […]

Përfundon protesta në Shkup

Megjithëse disa protestues kanë hedhur gurë në drejtim të Qeverisë së Maqedonisë, protesta ka përfunduar qetë dhe protestuesit janë shpërndarë.

Tirane: Atentat me bombe ndaj nje palestinezi

Nje shtetas palestinez Anuar Rizvik 43 vjeç, humbi jetën nga plaget e rënda të marra, gjatë këtij shpërthimi. Eksplozivi ishte vendosur ne porten e nje vile dykateshe ku banonte palestinezi