Kalo te lënda

Kategori: Lajme

Mijëra protestues në Bujanoc (video)

Mijëra protestues në sheshin ”Skenderbe” në Bujanoc dënuan arrestimet dhe terrorin serbë Bujanocin do ta ruajmë, Bujanoci është Kosovë Lindore, Liri shiptarëve të Kosovës Lindore, Poshtë regjimi i pasardhësve të […]

Lugina proteston të shtunën kundër arrestimeve

Në një konferencë për medie të organizuar në shenjë reagimi ndaj arrestimeve të tetë ish pjesëtarëve të UÇPMB-së, përfaqësuesit institucional dhe politik të Luginës së Preshevës, e kanë dënuar aktin […]

Obama: Kosova ka të ardhme premtuese

Ambasadori Akan Ismaili, u takua me Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Barack Obama dhe zyrtarisht ia dorëzoi Letrat Kredenciale si Ambasador i Republikës së Kosovës në SHBA. Presidenti […]

Arrijnë ushtarë austriakë të KFOR-it

Batalioni i forcave operative të Austrisë sot, përmes aeroportit të Gjakovës, ka arritur në Kosovë. Majori Peter Bart ka thënë se kanë arritur komandanti i njësisë dhe disa ushtarë të […]