Kalo te lënda

Sofra Tradicionale e MDIS-it, mbledh në shesh qindra qytetar

Nën organizimin e Ministrisë së Diasporës dhe Investimeve Strategjike, është mbajtur në sheshin “Skënderbeu” sofra tradicionale.

Sofra e mbushur me ushqime tradicionale shqiptare, e e rrethuar me rapsod, mblodhi në shesh shumë qytetarë që iu bashkuan manifestimit që MDIS-i ka organizuar në kuadë të Ditëve të Diasporës.
Në emër të zëvendëskryeministrit/ministrit të Diasporës Dardan Gashi, pjesmarrësit i ka përshëndetur sekretarja e përgjithshme e MDIS-it, Shyhrete Gosalci.
Ajo ka theksuar se sofra është një manifestim që vë në pah vlerat shqiptare të ruajtura ndër vite.
“Sofra ka qenë vend i tubimeve dhe vendimeve të mëdha, andaj ne do vazhdojmë ta begatojmë dhe kultivojmë këtë traditë” ka thënë Gosalci.
Sofra është udhëhequr nga profesor Daut Demaku, ndërsa përformancë artistike ka pasur nga ansambli ‘Drenica’

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: