Kalo te lënda

Bizneset shqiptare në Norvegji bashkohen për investime të përbashkëta

Kryetari i rrjetit të bizneseve në Norvegji, Flamur Mavraj ka falendëruar të gjitha bizneset që kanë marrë pjesë në takimin e B2B.

Mavraj ka thënë se qëllimi i këtij takimi ka qënë që bizneset të njihen me njëra tjetrën dhe t’u hapën rrugët për bashkëpunim.

“Ju faleminderit përzemërsisht të gjithë bizneseve anëtare që morën pjesë në takimin tonë të parë B2B. Qëllimi me këtë lloj takimi është që bizneset të njihem me njeri tjetrin dhe të hapin rrugë për bashkëpunim. Një gjë qe e beri këtë takim dhe me të veçantë ishte diversiteti si ne moshe ashtu dhe në profesione i pjesëmarrëseve. Gjithë bizneset pjesëmarrëse prezantuan veten dhe punën e tyre e gjithashtu jepen sugjerime se si dhe çka ne si organizatë duhet te fokusohemi për në të ardhmen”, ka thënë Mavraj.

Në këtë takim të bizneseve në Norvegji është prezantuar objekti ‘The Sëeet’, objekt ky i mbrojtur historikisht dhe që tash është shndërruar në hotel apartament.

“Takimin e vazhduam me një prezantim të objektit, The Sëeet, i cili është një objekt i mbrojtur historik dhe qe tash është shndërruar në hotel apartament. Faleminderit shumë nikoqirit, z. Ilir Daci (The APARTMENTS company) për mirëpritjen. Takimin e përfunduam me pak ushqim (finger food) nga Cafe Mistral dhe duke bashkëbiseduar”, ka thënë Mavraj.

Bizneset që morën pjese në këtë takim ishin:

Ornio AS

Artea Malerservice AS

Ullensaker renhold og vedlikehold AS

Advokatfirma Jahaj

The Apartments Company AS

Christiania Bygg Prosjekt As

Gazmend Berisha Legetjenester

Advokatfirmaet Rusiti

SH Bygg AS

Direktoratet for Forvaltning og IKT

Peci Consulting

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: