Kalo te lënda

Truniri humanitar Zahir Pajaziti-tubon 3200 euro(video)

Ne Rakkestad te Norvegjise u mbajt turniri tradicional Zahir Pajaziti,kesaj radhe per ditelindjen e 56 te heroit.

Ekipi Vushtrria fitoi vendin e pare.Ne finale fituan me penalti nga Xhamija Ryen te cilet u plasuan ne vendin e dyte

Vendin e tret Dardania

Perveq te rinjeve  turniri u nderua edhe me grupin e veteranëve.

Nga veteranet vendine pare e morri  ekipi Fairplay

Ky organizim mbahet nen patronatin e shoqates humanitare Albanor e cila nga organizimet e tilla ka ndertuar 44 shtepi per te varferit ne vendlindje.

Per kontribut ne mirvajtjen e ketyre organizimeve shoqata Albanor me medale nderoi: Syle Duriqin,Shemsi Rukovcin dhe ,Radio Rilindjen nga Oslo

Per ndarjen e kupave dhe medaleve u nderua Shemsi Rukovci iniciator i mbajtjes se keti turniri qe tani u be tradicional.

Nga ekipet dhe shitja e ushqimit ne kuzhine u tubuan 3 200 euro.

” I falenderoj te gjithe per pjesëmarrje ,te cilet edhe e kan kuptuar qe ne keto turnire rendesi ka pjesemarrja ne nderimine heroit Zahir Pajaziti,por edhe kontributi per te varferit ne vendlindje, e jo plasmani ne tabelë.Ju jemi shume mirnjohes te gjitheve ,qe po na bashkangjiten ne misionin tone per te kontribuar per atëdheun” tha Mexhit Merovci nga shoqata Albanor per Kosovalb.com

Video nga turniri

Penaltit finalja

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: