Klubi shqiptar po bënë histori ne futsallin norvegjez

Klubi i futsallit Prishtina nga Haldeni ne Norvegji po bene histori ne futsall.Ky klub ka zhvilluar 30 ndeshje pa humbje duke arritur 28 fitore ne lojrat kampionale dhe ne 6 lojera miqesore/pregaditore.
Tani ky klub po bene gara ne elitene futsallit kua ka startuar me sukses.Lojen epare luajten baraz 7:7 me kampionin aktual Sandefjord ekip ky qe kete vit po luan ne kupen e kamponeve ne Evrope,ndersa sot fituan nga ekipi i njohur Oslos KFUM me rezultat 4:3
Formacioni Prishtines:Isa Shipshani, Rinor Toppalaj, Blerim Rexhepi, Shkodran Sinaij, Ardijon Berbatovci – Admir Radoncic, Shakir Bajrami, Faris Ibrulj, Ahmed Moheyeldin Abdelghani, Arber Gashi, Besian Kadri
Golat per Prishtinen i shenuan :Rinor Topallaj,Shkodran DInaj,Ardijon Berbatovci dhe Blerim Rexhepi

LEXO ME SHUME KETU NGA GAZETA NORVEGJEZE

Categorised in: Lajme, Norvegji

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: