Kalo te lënda

4 lugë gjelle në ditë dhe kanceri do të tërhiqet: Një shkencëtar i njohur rus zbulon një recetë për ilaçin më të fuqishëm natyror, të cilin mund të bëni vetë!

Sipas shkencëtarit rus hristo Mermerski, ekziston një recetë për një ilaç shtëpiak që shëron kancerin.

Sipas fjalëve të Profesor Marmelski nga igjeratë, receta e tij është në të vërtetë ushqim që ndihmon tërë trupin dhe nëse është fjala për kancerin, do të ndihmojë të tërhiqet.

Ilaçi i jashtëzakonshëm që mund të bëhët në shtëpi ndihmon në pastrimin e enëve të gjakut, forcon sistemin imunitar, shëron zemrën, pastron veshkat dhe mëlçinë. Ai gjithashtu përmirëson punën e trurit dhe kujtesën, e mban atë nga infarkti dhe çon në shërimin e atyre që kanë pësuar një goditje në tru. Shumë thonë se është përbërësi më i mirë kundër të gjitha llojeve të kancerit!

Përbërësit:

– 15 limona
– 1 kg mjaltë shtëpi
– 12 thelbinj hudhër të freskët
– 400 gr grurë
– 400 g arra të freskëta

Përgatitja e grurit:

– Merrni një tas të madh qelqi dhe shtoni grurin në të.
– Hidhni ujë për të qëndruar, më mirë është brenda natës.
– Në mëngjes (pas 12 orësh), derdhni ujin dhe lani mirë kokrrat e grurit, dhe pastaj kaloni nëpër garzë.
– Lejo që gruri i shtrydhur të qëndrojë për 24 orë në enë.
– Pas kësaj, gruri do të jetë gati.

Përgatitja e ilaçit:

– Arrat e pastërta, hudhrat dhe grurin bluaji me ndonjë blurëse (blender).
– Shto 5 limona (duke përfshirë lëvorën), kështu që shtoni ato tek blenderi.
– Pasi te ketë mbaruar procesi i bluarjes, vëndoseni në një kavanoz më të madh.

– Nga 10 limonat e mbetur, merrni vetëm lëngun dhe përzieni me përzierjen e fituar, derisa përzierja të bëhet homogjene.
– Shtoni mjaltin dhe përzieni me një lugë druri për një kohë të gjatë
– Vendosni përzierjen në një tas qelqi dhe lejoni që të qëndroje për 3 ditë në frigorifer, atëherë mund të filloni të konsumoni duke ndjekur udhëzimet e mëposhtme.

Konsumimi i ilaçit:

Merrni 1 deri 2 lugë të përzierjes gjysmë ore përpara:
– mëngjesit
– Mbrëmjes
– dhe para se të shkoni në shtrat

Nëse planifikoni ta përdorni këtë ilaç për trajtimin e kancerit, duhet të merrni 1 deri 2 lugë çdo 2 orë. Sipas Dr. Marmerskit, receta garanton shëndetin dhe jetëgjatësinë, si dhe kurimin e kancerit, duke ruajtur freskinë e trupit, rininë dhe energjinë.

Dr. Mermerski shpjegon më tej se ky ilaç në shtëpi përmban të gjitha lëndët ushqyese të nevojshme për trupin tonë, si:

• vitamina

• Proteina

• kripëra minerale

• karbohidratet

• substanca biologjikisht aktive

• Yndyrë

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: