Kalo te lënda

Norvegji: Shoqata Nene Tereza me program te shkelqyeshem festoi 10 vjetorin e Pavarësisë se Kosovës(foto+video)

Shoqata” Nene Tereza” ne Ski te Norvegjise dha nje program të shkelqyeshem me nxenesit e shkolles, qe funksionon ne kuader te kesaj shoqate.
Mesuesi i palodhshem Imri Trena si gjithmon me nxenesit e ti zbukuron cdo organizim kombetar,kesaj radhe i ndihmuar nga koreografja e vallezimit Arta Drenica Mexhuani e cila po tregohet shume e suksesshme ne pregaditjet e vallzimeve me nxenesa i knaqen te pranishmit te cilet kishin ardhur ne numer te madh, per te festuar dhjet vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.
Kamera e Kosovalb.com ju sjell disa foto dhe video nga ky organizim.
Ne fillim te programit ,kryetari kesaj shoqate Enver Aliu i falenderoi te pranishmit per pjesëmarrjen masive ,ndersa Imri Trena foli per rendesin e 17 shkurtit festes se Pamvarësisë ,ndersa ne vazhdim programi u zhvillua nene moderimin e nxenesve dhe mesuesit te kesaj shkolle Imri Trena.

Sh.R -Kosovalb.com

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: