Kalo te lënda

Si ta trefishoni fuqinë e sinjalit të WiFi në shtëpinë tuaj me këtë truk të thjeshtë!

Eshtë një nga gjërat më acaruese momenti që ju duhet të lidheni me internetin e shtëpisë suaj, por sinjali i WiFi-së është shumë i dobët dhe ju duhet të lëvizni.Ju sigurojmë që nuk jeni i vetmi person i cili kalon një problem të tillë, por lajmi i mirë është se si çdo problem dhe ky e ka një zgjidhje. Kjo zgjidhje është një alternativë e lirë dhe shumë e thjeshtë për t’u provuar në mënyrë që fuqia e internetit në shtëpinë tuaj të forcohet.Andrés Pérez, do t’ju mësojë të ndërtoni këtë antenë në komoditetin e shtëpisë dhe më e rëndësishmja nuk do harxhoni asnjë qindarkë, sepse është e gjitha me materiale të riciklueshme.Ju duhet një kanace e një pije të gazuar, tek e cila do largoni unazën dhe do prisni pjesën e poshtme kompletësisht dhe pjesën e sipërme derisa të lini 5 cm, njësoj siç ilustrohet në foto.Më pas priteni gjatësisht për ta hapur, vendoseni antenën e ruterit ndërmjet vrimës nga ku del pija dhe ngjiteni kanacen me ruterin me plastelinë ose fiksojeni në mënyrë të tillë që të mos lëviz.Është shumë e thjeshtë dhe nuk është e nevojshme të jeni IT ekspert ose inxhinier elektrik, që të gjithë mund ta bëjnë.Provojeni dhe ju, do mbeteni të kënaqur!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: