Kalo te lënda

Norvegji: Lulzimi shofer autobusi qe fiton miliona.

Gazeta norvegjeze ” Sandefords Blad” dje ne ballin e kishte kosovarin Lulzim Neziri, i cili me profesion eshte shofer autobusi .Ai vetem vitin e kaluar ka fituar nga puna e ti 5,5 milion kr norvegjeze ,dikun mbi 550 000 euro.Kuptohet kete fitim ai nuk e ka vetem nga puna si shofer autobusi, por me angazhime anesore te cilat i kan pru perfitime te medha.Lulzimi i cili e Norvegji ka migrue si beqar ne vitin 1991,ne fillim kishte punuar si perkthyes .Vite me von ai u martua me Yllken me te cilen kan krijuar familje me tre femije,dhe jetojne ne qytetin e bukur Sandefjord.Yllka merret me pune ne restoran dhe perveq kesaj ajo merret edhe me politikë.Êshtë  ne kryesin e partise Høyre ne kete komunë.Perfitimet kryesore te kesaj familje janë nga  blerja dhe shitja e banesave dhe shtepive,por edhe nga puna e tyre ditore ne punet e tyre profesionale si shofer autobusi dhe punetore e restoranit,raporton Kosovalb.com

Kete vit Lulzimi ështe ne top fituesit kryesor te komunes Sandefjord.”Jam shumë i ngazhuar ne pune  15,16 ore ne dite.Keshtu do te punoj deri te behem 50 vjeqar,dhe me pas do te pushoj”tha Lulzimi per Kosovalb.com

Ju kujtojme se Lulzimi eshte me prejardhje nga fshati Bervnik i komunes se Podujeves,vend ky i njohur per njerzit e punes .

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: