Kalo te lënda

LVV ne Norvegji ndihmon bashk’atdhetarët te aplikojne per votim ne Kosove

Në kuadër të takimeve me bashkatdhetarët per asistim ne aplikimin per votim, ne zgjedhjet e 11 qershorit ne Kosove,LVV-Norvegji me 21.05.2017 mbajti nje takim me bashk’atdhetare ne Sarpsborg/Østfold.
Ne takim muarren pjesë nje numer i konsiderueshem nga bashkatdhetaret me vendbanim ne kete pjesë te Norvegjisë, të cilet u ndan te knaqur me kete asistim dhe sqarim te kesaj procedure tejet te komplikueshme per te aplikuar.
Vlen te theksohet se te gjithë u ndihmuan pa marr parasysh ciles parti i takojn, sepse qellimi i tyre ishte qe sa me shume te marrin pjese ne votim

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: