Kalo te lënda

Krerët e Vetëvendosjes u mirpriten në Skandinavi (video)

Këto ditë Visar Imeri (kryetar i VV) dhe Albin Kurti (udhëheqësi faktik e shpirtëror i VV) janë duke takuar anëtarë e simpatizues të VV-së por edhe mërgimtarë të tjerë në Suedi dhe Norvegji që janë lodhur nga keqqeverisja e binomit PDKLDK që po fundos Kosovën.
Takimi i parë i perbashket ishte në Borås,por Visari ishte edhe ne Norvegji ne disa qendra te banuara me shqiptar.

Salla në Borås ku mbahej takimi ishte mbushur përplot, sigurisht ishin mbi 300 të interesuar për të dëgjuar që kishin ardhur nga Boråsi me rrethinë e edhe me larg.
Albini dhe Visari shpalosen vizionin e tyre dhe të VV për mirëqeverisjen e Kosovës dhe forcimin e sovranitetit të R. së Kosovës dhe institucioneve të saj. Per me shume shiko videon

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: