Kalo te lënda

Norvegji: “Rema 1000″ fituese e turnirit”Kupa Ismail Qemali”

dsc_0037Nene organizimin e KF Fortuna, ne Oslo u mbajt turniri i futbollit”Kupa Ismail Qemali”.

Ne  turnir morren pjesë 22 ekipe nga vendet e ndryshme ne Norvegji, por edhe nga Suedia

Vendin e parë e fitoi me plotë meritë ekipi “Rema 1000”,ne finale fituan nga ekipi Dardania nga Boråsi i Suedisë

1.Rema 1000

2.Dardania

3.Prishtina.Prishtina u shpall edhe si ekipi FER PLAY

dsc_0056Futbollisti me i mirë i turnirit u shpall Shkodran Dinaj i Prishtines.

Vlen te theksohet se ky organizim u zhvillua me sukses dhe gjithcka shkoi ne suaza te frymës sportive.

IF Dardania nga Boråsi i Suedisë ishte befasia me e kendeshme te cilet kishin udhetuar mbi 300 km per ta begatuar kete tunir me pjesëmarrjen e tyre.

Per foto album kliko ketu

“Jemi te knaqur me pjesëmarrjen e shumë te rinjëve dhe me rrjedhen e keti turniri, te cilin e organizon klubi jonë Fortuna cdo Nentor.I falenderoj te gjithë  qe na nderuan me pjesëmarrjen e tyre e sidomos IF Dardania nga Boråsi nga SUedia qe udhetuan qindra kilometra”tha Haziz Aasen per Kosovalb.com

 

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: