Kalo te lënda

Albin Kurti anuloi viziten ne Norvegji

333Për shkak të vdekjes në burg të aktivistit tonë, Astrit Dehari, dhe të të gjitha zhvillimeve që po ndodhin në Kosovë pas vdekjes së tij, anulohet vizita në Norvegji e delegacionit të Lëvizjes VETËVEBDOSJE! nga Kosova. Kërkojmë mirëkuptimin e bashkatdhetarëve tanë për këtë vendim.

Në vend të vizitës, për nderë të Astrit Deharit, do të mbahen homazhe të shtunën me 12.11.2016 nga ora 16:00 në lokalet e shoqatës Rilindja në Oslo.

Adresa: Dr. Dedichens vei nr. 24, 0675 Oslo.

Qendra e Lëvizjës VETËVENDOSJE! në Norvegji

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: