Kalo te lënda

Norvegji: Turniri ZAHIR PAJAZITI tuboi shumë te rinjë

77

Selektikos fitues i turnirit ZAHIR PAJAZITI

Ne Rakkestad te Norvegjisë u mbajt turniri tradicional Zahir Pajaziti,nën patronatin e fondit humanitar “Albanor” me seli na Halden.

Ky organizim mbahet per hirë te ditlindjes se heroit Zahir Pajaziti, kesaj radhe per ditëlindjen e ti te 54 -të

Ne kete turnir morren pjesë nje numer i konsiderueshem, te rinjë dhe veteran te futbollit, nga Norvegjia dhe Suedia.

Renditja: 1.Selektikos  2. Hønefoss  3. Adriatik Livs

Ndersa nder veteranet: 1.Bare 2.Prishtina

Ekipi FERPLAY u shpall ekipi HAMEZ JASHARI ,ekip ky nga Oslo qe gjithmon i nderon me pjesëmarrje, organizimet e shoqates ALBANOR

Te gjithë u nderuan me kupa.Me kupa u nderuan edhe futbollisti dhe portieri me i mirë si dhe referet.

Turnirin e nderoi me pjesëmarrjen e ti futbollisti nga elita e futbollit norvegjez Fitim Kastrati,por edhe disa futbollist te tjer te rangut te lart.

Gjatë gjithë kohës mbretëroi atmosferë sportive dhe festive.

“Nga ky organizim fondi Albanor arketoi 25 000 kr norvegjeze(per afersisht 2 500 euro).

zp

Kapiteni i ekipit fitues(Selektikos) dhe Mexhit Merovci perfaqesues i shoqates “Albanor”

PER ALBUM FOTOGRAFISH KLIKO KETU

“I falenderojm te gjithë pjesëmarresit që na nderuan me pjesëmarrjen e tyre.Êshtë nder dhe krenari që per ditlindjen e heroit Zahir Pajaziti, te grumbullojme kaq shumë shqiptar nga viset e ndryshme te Norvegjisë, dhe Suedisë, por gjithashtu kjo festë te perdoret edhe per grumbullimin e mjeteve, per te ndihmuar te varferit ne vendlindje.

I falenderoj edhe te gjitha nenat dhe motrat tona që pregaditen ushqim, i cili u shit ne kete turnir, dhe mjetet e grubulluara ju bashkuan shoqates tonë.Nga ky organizim u tubuan 25 000 kr norvegjeze.Ju njoftojmë se shoqata jonë nga organizimet e tilla ka ndertuar 39 shtepi per te varferit ne vendlinjde, dhe nje aktivitet i till do te vazhdon edhe ne te ardhmenen” tha Mexhit Merovci (Albanor) per Kosovalb.com

Shkrim nga Sh.Rukovci/Kosovalb.com/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: