Kalo te lënda

Norvegji:Aktori shqiptar i kerkuar per rrole kriminele ne film

arben2Arben Bala aktor me renome tash ne Norvegji ,i cili aktron ne teatrin kombetar norvegjez ne Oslo, shumë aktor i kerkuar edhe ne zhanrin e filmit.

Arbeni tani ka filluar ne projketin me te ri filmik rrolin e ti te 15-të me radhë.Êshtë interesante që Arbenit fizionomia e ti ja ban te mundur rrolet e “kriminelëve”.arben

Nje artikull i gjerë ne gazeten norvegjeze “Smaalenens Avis” per Arbenin na dha  preteks te kontaktojmë me te.

“Jam tani ne rrolin tim te 15-të ne film.Ne kete film do te luajn edhe shumë aktor me pervojë ,bile edhe disa aktor qe kan luajtur ne Hollywood.Gjithashtu ne film eshte pjesëmarrëse edhe kenegatrja norvegjeze me renome nderkomebater ,Aqua Lene.Rroli im do te jetë si nje shef i mafis, ne njerin nga burgjet norvegjeze.Filmi quhet Gjenganger dhe do te shfaqet  ne te gjitha kinemat norvegjeze ne vitin 2017″tha Arbeni per Kosovalb.com

Na gjeni ne facebook Kosovalb.com

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: