Kalo te lënda

Droni hedh drogë në oborrin e burgut

fotoNjë luftë ka shpërthyer në mes të burgosurve, pasi që nga një avion i telekomanduar – drone, ka rënë një paketë e drogës në oborrin e burgut amerikan, kanë deklaruar zyrtarët.

Pakoja është hedhur në Institutin Korrektues në Mansfield në Ohio me 29 korrik.

Ajo përmbante 7 gramë heroinë, 57 gramë marijuanë dhe 140 gramë tobacco, ka deklaruar zëdhënësi për media nga Departamenti i Rehabilitimit dhe Korrektimit, JoEllen Smith, shkruan Daily Telegraph, transmeton Klan Kosova.

Sipas departamentit, në video tregon qatë se si droni sillet mbi oborrin e burgut pak para se të fillojë lufta në mes të burgosurve.

Hetimet e kanë zbuluar se ky dron kishte gjuajtur në oborr një paketë , e cila ishte e destinuar për një të mitur i cili po qëndronte në veri të qendrës.

Incidenti nuk ka pasuar me të lënduar.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: