Kalo te lënda

Haradinaj u thotë JO amerikanëve për Gjykatën Speciale

Dy ditë pas takimit me diplomatët amerikanë, Ramush Haradinaj ka thënë se është kundër themelimit të Gjykatës Speciale.

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, ka ripërsëritur qëndrimin e partisë së tij nuk do ta votojë Gjykatën Speciale.

“Ne kemi qëndrim politik. Nuk e votojmë Gjykatën Speciale”, ka deklaruar Haradinaj.

Kundër themelimit të Speciales, janë deklaruar edhe Lëvizja Vetëvendosje si dhe Nisma për Kosovën.

Ndërkohë, AAK kur ishte vendosur të themelohej kjo gjykatë kishte votuar pro dhe kishte pasur qëndrim pro këtij institucioni.

Edhe gjatë kohës së bllokadës politike, Ramush Haradinaj si i nominuar për Kryeministër kishte thënë se do ta përkrahin Gjykatës Speciale.10340132_10202195372836147_6579880995767741144_n

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: