Kalo te lënda

Takohen dy ish-kryeministrat

foto2IE74AX2Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka pritur në një takim ish kryeministrin e Kosovës Hashim Thaçin

Në këtë takim u diskutua për bashkëpunim dhe thellim të marrëdhënieve mes dy vendeve.

“Me Zëvendëskryeministrin dhe Ministrin e Punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim Thaçi, diskutuam për bashkëpunimin dhe marrëdhëniet midis dy vendeve tona dhe perspektiven tonë të qartë evropiane. Takimi ishte i hapur, miqësor dhe me përputhje të plotë të mendimeve”, ka thënë Berisha pas takimit.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: