Kalo te lënda

Kryeministri pranon përdorimin e termit “magjup”

1378345_670271583003952_1924387992_n-700x465Termi magjup është përdorur në versionin e parë të Projekt Ligjit mbi Buxhetin (por jo në cilësimin e njerëzve), por ky term është evituar pastaj. Kështu ka deklaruar kryeministri Isa Mustafa mbrëmë vonë nëpërmjet një statusi në rrjetin social facebook.

Reagimi i kryeministrit:

Te nderur qytetarë,
Po lexoj në disa portale se, me të drejtë, po problematizohet termi “magjup”, i cili ishte përdorur në tekstin e parë të Projekt Ligjit mbi Buxhetin (por jo në cilësimin e njerëzve). Ky term është evituar, posa është vërejtur, me amendamentet që janë bërë pas leximit të parë dhe nuk figuron në tekstin e buxhetit të aprovuar nga Kuvendi i Republikës së Kosovës./Gazeta Tribuna/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: