Kalo te lënda

Prishje të mëdha në rrjetin e energjisë elektrike

shtylle-tensioni1-700x491Era e cila ka fryrë dje pasdite dhe gjatë orëve të mbrëmjet në Kosovë ka shkaktuar shumë prishje në rrjetin e energjisë elektrike. Zonat më të prekura nga prishjet në rrjet janë rrafshi i Dukagjinit dhe rajoni i Prishtinës me rrethinë.

Sadik Latifaj, menaxher i prishjeve në KEK ka deklaruar për Gazetën Tribuna se koha me erë ka shkaktuar shumë prishje në rrjet ku vetëm në Prishtinë janë dëmtuar 60 shtylla elektrike ndërsa në Pejë janë rreth 50 sosh.
Ai ka thënë se ky numër pritet të rritet ende ndërsa thotë se ekipet e KEDS janë në terren dhe po bëjnë përpjekje për rikthimin e energjisë elektrike.
Në një ankesë e cila ka arritur në adresë të Gazetës Tribuna tregon se janë 20 fshatra të Drenasit që kanë mbetur pa energji që nga dita e djeshme në orën 12:00./Gazeta Tribuna/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: