Kalo te lënda

Kërcënojnë studentët: Do t’i bllokojmë të gjitha njësitë akademike

fotoF0YVYTROPërfaqësuesit e Organizatës më të madhe studentore në Universitetin e Prishtinës “OPS”, shprehen se mos-zbatimi i memorandumit të bashkëpunimit nga ana e rektorit të UP-së Ramadan Zenjullahu është i gabueshëm.

Kjo organizatë verëson se do ti mbështesin fuqishëm protestat. “Synojmë që ditët në vijim ti bllokojmë të gjitha njësit akademike deri në dorëheqjen e rektorit”, ka thënë për Indeksonline Argjend Softolli, nënkryetar i “OPS”.

Nga ana tjetër rektori i UP-së javën e kaluar i ka dërguar organizatave të dala nga lufta shkresën në të ciolën OVL-UÇK njoftohej për shkëputje të memorandumit.

E shoqatat e dala nga lufta po e presin Ministrin e Arsimit, për reflektim të situatës.

“Edhe tri ditë do të presim, dhe pastaj do të dalim me qëndrime zyrtare”, ka thënë Xhavit Jashari përfatsues i organizatave të dala nga lufta në Kosovë.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: