Kalo te lënda

Thaçi “mbikëqyret” nga Haradinaj

tha-ccedil-i-ldquo-mbik-euml-qyret-rdquo-nga-haradinaj_hdKryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj nuk e ka ndjekur shembullin e liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti, për të qëndruar jashtë komisioneve parlamentare.

Përkundrazi ai është përcaktuar që të jetë pjesë e Komisionit për Punë të Jashtme, i cili në kuadër të fushëveprimit të tij e ka mbikëqyrjen e politikës që udhëhiqet nga Ministria e Punëve të Jashtme, në krye të së cilës tash është Hashim Thaçi.

Kur është bërë ndarja e Komisioneve, siç ka mësuar Gazeta Tribuna, PDK-ja ka insistuar ta marr drejtimin e këtij Komisioni dhe në krye të tij ta vë ish-ministrin e Jashtëm, Enver Hoxhaj.

Ky i fundit, gjatë raportimeve të mëhershme në Kuvend, nuk është ndarë lehtë nga Albin Kurti, i cili asokohe ka udhëhequr Komisionin për Punë të Jashtme.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: