Kalo te lënda

BIK dënon aktin terrorist në Paris

bik-700x383Bashkësia Islame e Kosovës i ka dërguar një letër ngushëllimi ambasadores së Francës në Kosovë, Maryse Daviet, me rastin e “vrasjes së punonjësve në zyrat e revistës Charlie Hebdo të Parisit, nga sulmi terrorist”.
Në letrën e nënshkruar nga Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava thuhet se “Bashkësia Islame e Kosovës e dënon ashpër këtë akt terrorist kundër qytetarëve të pafajshëm”.

“Vlerat njerëzore në përgjithësi, toleranca e bashkëjetesa mes të ndryshmëve në origjinë,bindje apo dhe përkatësi fetare, dhe liria e fjalës në veçanti, janë institucione të cilat qëndrojnë në themel të së sotmes dhe të ardhmes se përbashkët evropiane”, thuhet në letrën e ngushëllimit të Bashkësisë Islame të Kosovës.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: