Kalo te lënda

Plotë 399 ankesa për veshjen e Rita Orës (Foto)

plot-euml-399-ankesa-p-euml-r-veshjen-e-rita-foto-or-euml-s_hdQindra shikues të emisionit “The One Show” të BBC One, janë ankuar për veshjen e Ritës pasi ajo është shfaqur me një veshje që i tregonte gjoksin.

Plot 399 ankesa kanë shkuar në adresë të BBC për veshjen e Ritës.

“A nuk është koha që BBC të ketë një kod të veshjes? Nuk dua ta shoh gjoksin e saj jashtë në një program të dedikuar për gjithë familjen. E shoh këtë gjë shumë të turpshme”, thuhej në një nga ankesat, transmeton koha.

Komente të ngjashme ka pasur shumë, por ka pasur edhe të tjerë që kanë shfaqur kritika për ankuesit, transmeton koha.net.

“Gjithë këto ankesa për shkak se një femër u vesh pak hapur. A mos jemi në vitin 1950?”, thoshte një koment.

Edhe BBC ka reagur në lidhje me këto komente.

“The One Show i lejon mysafirët që vet të zgjedhin veshjet e tyre dhe pop-yjet shpesh vijnë me diçka joshëse”, deklaroi një zëdhënës i kompanisë.

“Nuk e kemi ndjerë se veshja e Ritës do të ishte e papërshtatshme për pritjen e shumicës së shikuesve tanë”, përfundoi ky zyrtar.

Çfarë mendoni, a e ka tepruar Rita me veshjen?

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: