Kalo te lënda

Anton Quni: Të dalin para drejtësisë ata që vranë Tahir Zemajn

fotoDeputeti i LDK-së, Anton Quni thotë se organet e drejtësisë duhet që sa më shpejt t’i zbardhin vrasjet misterioze e politike të pasluftës në Kosovë.

Ai këtë deklaratë e ka bërë në 12 vjetorin e vrasjës së eprorit të UÇK-së, Tahir Zemaj, djalit të tij Enisit dhe kusheririt, Hasan Zemaj.

Sipas Qunit, të gjithë ata që i kanë kryer këto vrasje duhet të dalin para drejtësisë.

Në anën tjetër, sekretari i LDK-së, Ismet Beqiri thotë se megjithë se këto vrasje janë kryer shumë vit më parë, vrasësit ende nuk kanë dalë para drejtësisë. Ai ka kërkuar që organet e drejtësisë të veprojnë sa më shpejt.

E Armend Zemaj, nip i Tahirit dhe deputet i LDK-së, thotë se zbardhja e këtyre vrasjeve do të ishte lehtësim për familjet dhe Kosovën në përgjithësi si Republikë e re. /Indeksonline/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: