Kalo te lënda

Sheshel: Dua t’i rrëzojë nga pushteti Nikoliqin dhe Vuçiqin

fotoLideri i radikalëve serb ka thënë se Tribunali i Hagës ka dashur vetëm ta heq qafe

.“Haga në mënyrë brutale më dëboi nga qelia.Nuk e kam kërkuar, as që kanë vendosur ndonjë kusht. Vetëm deshën që sa më parë të më heqin qafesh. Kam premtuar se do ta shkatërrojë Tribunalin e Hagës. Lufta ka zgjatu diçka më shumë, por fitores nuk i shikohen dhëmbët” ka thënë, Sheshel.

Tribunali i Hagës ka bërë të ditur se po e liron përkohësisht Seseljin , ndërsa vet Sheshel ka theksuar se “ kjo përkohësisht do të zgjasë deri në rrëzimin e Tomislav Nikoliq dhe Aleksandar Vuçiq nga pushteti”.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: