Kalo te lënda

Jacobson ju flet shqip liderëve: Mos e dhini punën (VIDEO)

fotoAmbasadores Amerikane në Prishtinë, Tracey Ann Jacobson, duket se i ka humbur durimi me stërzgjatjen e bllokadës për formimin e institucioneve në Kosovë. Ajo iu është drejtuar politikanëve me një mesazh “shul e shqip” që të mos vazhdojnë me bllokadë.

“Është një mesazh që unë ua kam dhënë të gjithë liderëve, dhe madje mund ta them edhe në shqip: ‘Mos e dhini punën!””, ka thënë ambasadorja amerikane, e cila flet ngapak shqip.

https://

Video nga ekonomiaonline

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: