Kalo te lënda

Zyrtarë të ambasadave shpeshtojnë vizitat në Komisionin Zgjedhor

fotoBetonimi i dy koalicioneve ka bërë që opsioni i zgjedhjeve të bëhet gjithnjë e më i mundshëm për të dalë nga bllokada institucionale gjashtëmujore.

Burime të gazetës “Koha Ditore” kanë thënë se javën e kaluar disa zyrtarë të Ambasadës amerikane në Prishtinë kanë takuar kryetaren e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, ku është diskutuar për përgatitjet e këtij institucioni në rast se mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme.

Zyrtarë të Ambasadës amerikane nuk kanë pranuar të komentojnë për qëllimin e këtij takimi, dhe nëse zgjedhjet kanë mbetur opsioni i fundit për tejkalimin e bllokadës institucionale. /koha/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: