Kalo te lënda

LDK-ja ka vendosur: Mustafa kryeministër

ldk-ka-vendosur-mustafa-kryeminist-euml-r_hdKryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës është pajtuar për rikonfigurim të marrëveshjes me partitë e Bllokut, në mënyrë që lideri i saj, Isa Mustafa, ta marrë drejtimin e Qeverisë.

Marrëveshja mes partive të Bllokut duhet të ridizajnohet, ndërsa Isa Mustafa do të marrë drejtimin e Qeverisë së re të Kosovës.

Kështu ka vendosur të martën kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), pasi që sipas tyre, kjo është alternativa e vetme për zgjidhjen e ngërçit politik dhe krijimin e institucioneve të reja në vend.

Burime të gazetës “Zëri” brenda kryesisë së LDK-së kanë po ashtu bëjnë të ditur se edhe partnerët e koalicionit paszgjedhor – LAN, janë pajtuar se duhet të lëvizet në drejtim të rikonfigurimit të marrëveshjes, për të mos lejuar që vendi të shkojë drejt zgjedhjeve të reja të jashtëzakonshme. /zeri/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: