Kalo te lënda

Remi: Nuk është e mundur që Blloku ta formojë qeverinë

fotoRrustem Mustafa, deputet nga PDK-ja, deklaroi se në Kosovë janë të gjitha partitë politike me orientim të njëjtë përveç njërës.

Sipas tij, nuk është e mundur që Blloku të votojë kandidatin e PDK-së për kryetar Kuvendi, e ata ta marrin Qeverinë, transmeton RTK.

“Në vendin tonë ka dy palë të partive politike, në fakt dy krahë politikë, që nuk janë të profilizuara ashtu si duhet, dhe si kish qenë më e mira. Jemi ne gjitha partitë, në fakt, e në vendin tonë është një parti me orientim të majtë e ajo është Vetëvendosja. Në këtë rast, partitë e krahut të djathtë janë të vetmet dy partitë që marrin numrin e nevojshëm kualitativ për krijimin e institucioneve, qeverinë në vendin tonë në të ardhmen”, tha deputeti Mustafa.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: