Kalo te lënda

Tifozat kuqezi protestë para selisë së UEFA-s

4321Tifozat Kuq e Zi në Zvicer do të zhvillojnë të dielën një protestë përpara selisë se UEFA-s në Nion të Zvicrës.

Sipas tyre protesta ka për qëllim kundërshtimin e vendimit të marrë nga

Komisioni i Disiplinës dhe Etikës së UEFA-s në lidhje me episodet e ndeshjes Serbi – Shqipëri.

Në njoftimin e këtij grupimi theksohet se “Tifozat Kuq e Zi” do të protestojnë në mënyrë paqësore përpara këtij institucioni, që me vendimin e tij e diskriminoi dhe penalizoi Shqipërinë në mënyrë të padrejtë, duke favorizuar dhunën dhe racizmin që u shpreh në Beograd, që bie ndesh me sloganin e vetë UEFA-s “Jo Racizmit”./Tch/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: